Paul Kalkbrenner w wytwórni Sony!

0
668
Paul Kalkbrenner, jeden z najpopularniejszych niemieckich DJ-ów, autor soundtracku do filmu „Berlin Calling”, a także odtwórca roli głównego bohatera, podpisał kontrakt z wytwórnią Sony.

Synonim współczesnego berlińskiego techno, Kalkbrenner jest jednym z najbardziej popularnych artystów muzyki elektronicznej. Kalkbrenner podczas imprez gra tylko swoje autorskie kompozycje. Dotychczas wydał sześć albumów, zdobywając szczyty list przebojów i sprzedając największe światowe areny. W listopadzie zagrał koncert dla ponad 500 tysięcy osób, z okazji 25-lecia upadku Muru Berlińskiego. Przez ostatnie lata występował na takich prestiżowych festiwalach jak Coachella, Sonar, Ultra, Rock en Seine i Future Music Festival, a polscy fani kilkakrotnie mogli podziwiać go na Audioriver Festival.

Jego singiel „Sky and Sand” pobił szczyty list przebojów w Niemczech, utrzymując się przez blisko 127 tygodni w TOP100. Artysta nagrał i wyprodukował również soundtrack do kultowego filmu „Berlin Calling”, w którym zagrał ponadto główną rolę.

W ramach nawiązanej współpracy, Paul Kalkbrenner wyda nową płytę pod szyldem wchodzącej w skład Sony Music, wytwórni Columbia Records.

 

“Nie możemy być bardziej szczęśliwi, witając Paula Kalkbrennera w rodzinie Sony Music. Paul odgrywa znaczącą i bardzo wpływową rolę w rozwój muzyki elektronicznej. Zdobył imponującą rzeszę fanów na całym świecie. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny rozdział w jego karierze, którym będzie jego nadchodzący, siódmy już album studyjny.”

Paul Kalkbrenner:

„Jestem szczęśliwy, że jestem na pokładzie.”

źródło: onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here