Pioneer wychodzi z DJ-skiego świata! + zdementowanie!

0
525

Brzmi to trochę jak jakiś żart, ale wygląda na to, że wcale nim nie jest – firma będąca wręcz znakiem rozpoznawczym didżejskiego świata postanowiła pozbyć się swojego 'didżejskiego departamentu'!

’Pioneer DJ' czyli część koncernu odpowiadająca za produkcję i obsługę wszelkich urządzeń związanych z odtwarzaniem i miksowaniem muzyki przez DJ-ów już niebawem ma przestać być częścią japońskiej firmy – podała wczoraj agencja Reutera. Pioneer zatrudnił specjalistów z Bank of America, żeby zajęli się przeprowadzeniem transakcji. Jej wartość podobno opiewa na 570 milionów dolarów.

Jak możemy przeczytać w doniesieniu agencji, Pioneer ma od teraz zamiar jeszcze bardziej skupić się na swojej głównej działalności, związanej z produkcją sprzętu elektronicznego do samochodów.

Co ciekawe źródła związane z firmą twierdzą, że w roku rozrachunkowym do marca tego roku działalność segmentu 'Pioneer DJ' nie przyniosła wcale strat, a zyski. Wygląda więc na to, że albo sytuacja w kolejnych kilku miesiącach dramatycznie się pogorszyła, albo analitycy koncernu doszli do wniosku, że będzie się pogarszać w najbliższym czasie. Niektórzy eksperci wyjaśniają ten fakt tym, że nadeszły czasy didżejskich kontrolerów, które kosztują kilka razy mniej, niż kompletny zestaw DJ-ski od Pioneera. Swoją drogą ciekawe, kto się zainteresuje zakupem 'Pioneer DJ' i jak zostanie rozegrana kwestia nazwy tego sprzętu w przyszłości.

Aktualizacja
Informujemy, że otrzymaliśmy oficjalne stanowisko polskiego dystrybutora marki Pioneer – firmy DSV w sprawie sprzedaży marki. Poniżej jego treść.

Gdynia, 05-09-2014

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na pojawiające się w niektórych mediach informacje o sprzedaży działu DJ przez Pioneer Corporation pragniemy zapewnić, że Pioneer nie wykonał żadnych kroków mających na celu sprzedaż departamentu DJ.

Poniżej tłumaczenie oficjalnej informacji prasowej wydanej przez Pioneer Corporation:

PIONEER CORPORATION

1-1, Shin-ogura, Saiwai-ku, Kawasaki-shi

Kanagawa 212-0031, Japan

4 września 2014

STANOWISKO WOBEC DZISIEJSZYCH INFORMACJI PRASOWYCH

Niniejszym pragniemy poinformować, że wbrew niektórym doniesieniom prasowym Pioneer Corporation nie ogłosił chęci sprzedaży części korporacji odpowiedzialnej za produkty DJ. Pioneer rozważa różne możliwości przeglądu swojego biznesowego portfolio, jednakże do tej pory nie podjęto żadnych decyzji.

źródło: ftb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here