Pożar w dyskotece IBIZA (Zalesie), 20 tys. zł nagrody!

0
1462

(13 sierpnia) nocny pożar w Zalesiu postawił na nogi cztery zastępy straży. Dyskoteka Ibiza spłonęła doszczętnie. Ogień strawił całe wyposażenie lokalu, oświetlenie i nagłośnienie, zawaliła się konstrukcja dachu. W miejscu, gdzie zaczął się pożar wciąż czuć woń benzyny. Właściciel nie pozostawia złudzeń – to było podpalenie, wyznaczył 20 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu podpalacza.

Na miejscu trwa uporządkowywanie pogorzeliska. Z pomocą przychodzą okoliczni mieszkańcy. Dyskoteka dla kilkudziesięciu osób była miejscem pracy. Wyremontowany niedawno lokal, z oświetleniem LED przyciągał każdego weekendu rzesze klubowiczów. Ogień nie oszczędził niczego.

dsc-7414-picture53eb882e489b1

– Zaczęło się od tych firanek, możliwe że ktoś wszedł na dach i wylał benzynę, wciąż czuć jej zapach – mówi mieszkająca obok kobieta. – Zawiadomiliśmy straż pożarną, jednak nim przyjechała pomoc wszystko stało już w płomieniach, był to straszny widok.

– W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku oraz wyposażenie dyskoteki – informuje Jarosław Wilga, komendant miejski PSP w Ostrołęce.- Przypuszczalna przyczyna pożaru nie został ustalona. W akcji gaśniczej udział wzięły: 1 zastęp JRG PSP Ostrołęka, 2 zastępy OSP Myszyniec oraz 1 zastęp OSP Wykrot.

– Dzisiaj w Zalesiu policjanci prowadzić będą szczegółowe oględziny, które mają odpowiedzieć na pytanie co było przyczyną pożaru dyskoteki Ibiza – informuje Sylwester Marczak, oficer prasowy ostrołęckiej policji. – Wstępne straty oszacowano na kwotę 300 000 złotych.

dsc-7410-picture53eb8889d94ac

Mogą być one wyższe, już teraz mówi się, że sięgają one 800 tys. zł. Mariusz Niedźwiecki, właściciel dyskoteki poinformował, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż było to podpalenie. Za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę w wysokości 20 tys. zł. Osoby, które mogą pomóc w ujęciu sprawcy proszone są o kontakt pod nr 662 098 098 lub z komendą policji pod nr 997.

dsc-7421-picture53eb87a0b8795

Zarówno planowana na czwartek, 14 sierpnia jak i nas sobotę, 16 sierpnia dyskoteka odbędzie się na ogródku, który nie ucierpiał w pożarze. Na czas imprezy zostanie rozstawiony specjalny namiot.

To kolejny pożar w tej dyskotece. W styczniu 2012 roku z żywiołem walczyło siedem jednostek straży pożarnej. Palił się materiał termoizolacyjny znajdujący się pomiędzy stropem a dachem budynku. Wówczas również spłonął dach, zniszczone zostało też wnętrze dyskoteki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here