Tiesto i inni DJ-e dołączyli do akcji ALS!

0
546

Nie ma możliwości, żebyście w ostatnich dniach nie słyszeli o akcji ALS Ice Bucket Challenge. Wiadra zimnej wody wylewali na siebie już tacy panowie, jak szef Facebooka Mark Zuckerberg, były szef Microsoftu Bill Gates i wiele innych znanych osobistości. Teraz dołączyli się również DJ-e.

O co w tym wszystkim chodzi? Oprócz wylania na siebie zimnej wody nominowana wcześniej przez kogoś innego osoba sama wybiera trzy kolejne – każdy, kto nie przyjmie wyzwania ma zapłacić 100 dolarów na konto Stowarzyszenia Walki z ALS. Tak naprawdę płacą wszyscy uczestnicy. ALS to straszna choroba znana jako stwardnienie zanikowe boczne. Wyniszcza ona komórki rdzenia kręgowego i zazwyczaj prowadzi do śmierci w ciągu 3-5 lat od wykrycia. Jednym z chorych na ALS jest sławny astrofizyk Stephen Hawking, autor wielu fenomenalnych książek, w tym „Krótkiej Historii Czasu”.

W ostatnich dniach do akcji dołączyli m.in. Steve Aoki oraz Tiesto, wywołany przez Chainsmokers, który nominował Skrillexa, Martina Garrixa (jego nominował również Aoki i Nicky Romero) i Calvina Harrisa. Jedni robią to w bardziej kameralny sposób (Aoki czy Afrojack), inni bardziej widowiskowo – w towarzystwie pięknych kobiet (Tiesto) albo na imprezie w Ushuaia na Ibizie (Romero). Sprawdźcie sami. Ciekawe, czy któryś z polskich DJ-ó rozpocznie zabawę w naszym kraju czy jesteśmy na to zbyt poważni?

P.S. Deadmau5 postanowił nie dołączać do akcji oblewania się lodowatą wodą, zamiast tego przeznaczył na ten sam cel 10 tysięcy dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here